Steel Balls

Başkan

“Steel Balls ve Cesa Makina ile müşterilerimizin hizmetindeyiz”

2000 yılında Cemalettin Kolçak ile birlikte Cesa Makine adı altında birçok demir çelik firmasına hizmet veren Cesa Makina San. Tic. Ltd. Şti. firmasını kurduk. Yurt dışında birçok ülkeye hadde tezgâhı imalatı ve makine ekipmanları imalatlarımız oldu. Bu konuda piyasada kalitemizi kanıtladığımıza inanıyorum. İş kalitemizden aldığımız güven ve cesaretten sonra, yapmış olduğumuz AR-GE ve piyasa araştırmaları sonucunda, imalat makinelerini de kendimiz üreterek, maden sektöründe öğütücü değirmen bilyası imalatına Steel Balls Çelik Değirmen Bilyası San. Tic. Ltd. Şti. firmasını kurarak başladık.

“Steel Balls firmamız ile madencilik sektörüne özel çözümler üretiyoruz”

Cesa Makine İnş. Taahhüt San. Tic. Ltd. Şti. ve Steel Balls Çelik Değirmen Bilyası San. Tic. Ltd. Şti. grup şirketi olarak Ocak 2017 tarihinde resmi olarak kurulmuştur. Bu firmamızda madencilik sektörünün ihtiyacı olan yüksek dayanımlı çelik değirmen bilyaları üretmekteyiz. Sektörde yeni olmamıza rağmen birçok firmaya değirmen bilyası satışı yapıyoruz. Aşınma dayanımı yüksek ve optimum kalite standartlarına uygun çelik bilya üretiyoruz. Makina konusundaki tecrübemizden dolayı üretim ve malzeme proseslerinin iyi bildiğimiz için malzeme kalitesi, ovalite ve iç yapı kontrollerine 0 bakılmaktadır. Müşteri memnuniyeti konusunda çok hassas davranmaktayız. Müşterilerimize düşük maliyetli, uzun süreçli öğütmeyi taahhüt ediyoruz.

Şu an itibarıyla Ø20-Ø25-Ø28-Ø30-Ø40-Ø50 ebatlarında çelik bilya imalatımız devam ediyor. İlerleyen süreçte büyük ebatlar (060-0120) içinde yatırım projelerimiz ve çalışmalarımız devam etmektedir.

“Dünya standartlarında üretim yapıyoruz”

Steel Balls katma değerli mühendislik çözümleriyle öğütme devresine değer katan, üretimini bilgi ve tecrübeyle birleştiren bir şirkettir. Maden sektöründe öğütücü değirmenlerin sarf malzemesi olan çelik bilyaların üretimini tamamen öğütme ortamı odaklı ve kaliteden ödün vermeden güven içerisinde sürdürmek en büyük amacımızdır. Güvenilir tedarik zinciri ve dünya standartlarında üretim ile müşteri odaklı çalışmaların bu doğrultuda yapılmasını sağlamaktadır.

“Steel Balls olarak müşteri memnuniyeti öncelikli hedefimiz”

Steel Balls ürünleri 20 mm ile 50 mm çap aralığında müşterilerimizin talepleri doğrultusunda gerekli kimyasal bileşimleri ve sertlik aralığında optimum seviyede üretilir. Yüksek üretim kapasitesi ve enerji verimliliğiyle üretilen çelik bilyalarımız doğru öğütme ortamı için aşınma ömrünü en üst düzeye çıkarır.

Sürekli iyileştirme ve geliştirme çabaları ile ürünlerimizin aşınma performansını optimize etmeyi ve üretim verimliliğini arttırmayı sağlar. Cevher sertliği değişkenliği, astarın hızlı aşınması gibi etkenleri dikkate alarak en uygun sürdürülebilir maliyet ve öğütme ortamı odaklı bilya seçimiyle üretim gerçekleştiriyoruz.

Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en kaliteli ürünleri sunuyor ve teknolojik gelişmeleri üretim sürecimize dahil ediyoruz.

“Bir diğer firmamız olan Cesa Makina demir çelik sektörüne değer katmaya devam ediyor”

Firmamızın üretim gamında ağırlık olarak demir çelik firmalarının haddehane ekipmanları yer almaktadır. Üretimini yapmış olduğumuz ürünler Makaralı Kasa ve Slit Kasa İmalatları, Statik Yolluklar, Uçar Makas Bıçakları Krank Bıçakları, Mamul Makas Bıçakları, Hurda Makası Bıçakları, Slit Kasa Makaraları ve Monoblok Kasası Makaraları, Monoblok Tezgah Ekipmanları, Monoblok Ringleri, Monoblok Milleri, Monoblok Konik Burçları Klasik Hadde Tezgah İmalatı, Ön Gerilimli Hadde Tezgahı Komple İmalatı ve Montaj Şaft Tutucu İmalatları. Kısacası haddehane ile ilgili bütün imalatlar ve müşterinin isteği doğrultusunda projeli imalatlar yapmaktayız.

“2017 yılını başarılı şekilde kapattık”

2017 yılı, her iki firmamız için başarılı geçti. Gerek ürün gamımız gerekse de yapmış olduğumuz üretimler ile 2017 yılını iyi bir şekilde kapattık. 2018 yılının hem ülkemiz hem de sektörümüz açısından daha yaşanabilir daha özgür ve daha çok üretimin olduğu bir yıl olmasını temenni ediyoruz.

Saim Kahraman
Yönetim Kurulu Başkanı

mesajformu

mesaj alındı

teşekkür ederiz , en kısa sürede sizinle irtibata geçeceğiz

Yeni Mesaj kapamak için esc tuşu veya çarpı sembolüne bas